News

W podrzeszowskiej Jasionce trwa Europejskie Forum Rolnicze 2023. Wydarzenie gromadzi setki osób

europejskie forum rolnicze jasionka rzeszów
fot. Kamil Dudzik

Rzeszów/Forum Rolnicze. W Centrum Wystawienniczo–Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce rozpoczęło się V Europejskie Forum Rolnicze 2023.

To jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce poświęcone tematyce rolniczej.

Forum Rolnicze odbywa się na Podkarpaciu już po raz kolejny. Każdego roku wydarzenie gromadzi setki osób. To nie tylko okazja do spotkań i udziału w licznych debatach, ale również możliwość, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej, innowacjom w rolnictwie oraz wymianie handlowej na rynku rolno-spożywczym.

Co roku Forum gromadzi ponad 3000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.

Podczas forum swoje wystąpienia w panelach eksperckich mieli również: Henryk Kowalczyk – wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Janusz Wojciechowski – Komisarz UE ds. rolnictwa, którzy rozmawiali o przyszłości rolnictwa europejskiego.

Na koniec pierwszego dnia forum zaplanowane jest wręczenie nagrody im. Józefa Ślisza.  

Wyróżnienie przyznawane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i ma na celu uhonorowanie organizacji bądź osób, które wyróżniają się zaangażowaniem w propagowanie postaw obywatelskich i demokratycznych, szerzenie wartości chrześcijańskich oraz szeroko pojęty rozwój obszarów wiejskich.

Nagrodę przyznaje Collegium Nagrody, w którego skład wchodzą: Elżbieta Bieniasz – córka Józefa Ślisza, Jarosław Kaczyński – Prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz Artur Balazs – Przewodniczący Kapituły Fundacji EFRWP.

źródło: Samorząd Podkarpacki

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top