Inwestycje

W Potoku (Gmina Jedlicze) powstanie boisko wielofunkcyjne

potok boisko wielofunkcyjne
Wizualizacja

Potok/Boisko wielofunkcyjne. Podpisano umowę dotyczącą budowy boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem przy Szkole Podstawowej w Potoku.

Inwestycja będzie kosztowała 2,69 mln złotych.

Hala powstanie tuż przy budynku Szkoły Podstawowej w Potoku i będzie służyła celom dydaktyczno-sportowym, kulturalno-rekreacyjnym, jak również rozwijającym pasje sportowe zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i wśród wszystkich zainteresowanych sportowym trybem życia (organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, klubów sportowych).

Planowane do wykonania boisko o nawierzchni poliuretanowej będzie miało wymiary pola gry 9 m x 18 m. Na boisku zostaną naniesione linie boisk do mini-piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki ręcznej, mini-koszykówki, tenisa.

Zakup wyposażenia obejmował będzie m. in. bramki, słupki do siatki, piłkochwyty, drabinki gimnastyczne, kosze oraz niezbędny sprzęt sportowy. Dzieło zwieńczy zadaszenie łukowe o konstrukcji z drewna klejonego warstwowo z powłoką membranową.

Wewnątrz hali znajdzie się zaplecze sanitarno-szatniowe z natryskami i toaletami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych, pomieszczeniem przeznaczonym do przebierania się oraz magazynkiem do przechowywania sprzętu sportowego.

W planach jest również wykonanie łącznika pomiędzy halą, a istniejącym budynkiem szkoły.

Ponadto wykonane zostaną wszystkie niezbędne instalacje elektryczne i oświetleniowe, instalacja fotowoltaiczna o mocy pokrywającej zapotrzebowanie hali, instalacje c.o., wentylacji i klimatyzacji czy instalacja wodno-kanalizacyjna. Wewnątrz budowanej hali zaplanowane zostało utworzenie wirtualnej strzelnicy laserowej na cztery stanowiska strzelnicze.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników budynku zostanie zamontowany monitoring. Teren wokół hali zostanie zagospodarowany poprzez utwardzenie dojścia i dojazdu, wykonanie parkingu, stojaków na rowery, wykonanie i montaż elementów małej architektury w postaci koszy na śmieci czy ławek.

Termin finalizacji prac dotyczących tej inwestycji wyznaczono na początek grudnia bieżącego roku.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top