News

W Przemyślu otwarto Centrum Pomocy Humanitarnej dla Ukraińców

przemyśl centrum pomocy humanitarnej
fot. UM Przemyśl

Przemyśl/Pomoc dla Ukraińców. UNHCR (agencja ONZ do spraw uchodźców) wraz z partnerską organizacją CORE (Community Organized Relief Effort) zakończyły prace remontowe czterech budynków na terenie województwa Podkarpackiego.

Centrum Pomocy Humanitarnej zapewni ciepłe schronienie dla uchodźców z Ukrainy podczas trudnych miesięcy zimowych oraz poza nimi.

Budynek po byłej szkole był wystawiony na sprzedaż za kwotę około 1 mln złotych. Wymagał gruntownego remontu. Prace zaplanowane na 6 miesięcy, udało się wykonać w czasie znacznie krótszym. Całość inwestycji wyniosła około 2 mln zł.

Adresując poważne potrzeby akomodacji uchodźców, UNHCR i CORE zidentyfikowały cztery budynki użyteczności publicznej w Radymnie, Krośnie, Przemyślu i Medyce w ścisłej współpracy z lokalnymi władzami i podjęły się prac termomodernizacyjnych, by polepszyć panujące w nich warunki recepcyjne.

W ramach projektu wstawiono między innymi wytrzymałe drzwi termoizolacyjne, wymieniono i uszczelniono okna PCV, umieszczono instalacje fotowoltaiczne, wykonano zewnętrzne i wewnętrzne ocieplenie dachów z wykorzystaniem naturalnych materiałów oraz przeprowadzono renowację lub wymianę systemów grzewczych (grzejniki, instalacja CO).

Te istotne prace zapewniają, że rodziny uchodźców w poszukiwaniu bezpieczeństwa napotykają godne, bezpieczne i wygodne warunki mieszkalne.

źródło: UM Przemyśl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top