Inwestycje

W Przemyślu powstaje nowa siedziba Sądu Rejonowego

przemyśl sąd rejonowy budowa projekt

To będzie nowoczesny a zarazem funkcjonalny i odpowiadający na potrzeby pracowników wymiaru sprawiedliwości budynek. Tak o powstającej nowej siedzibie Sądu Rejonowego w Przemyślu mówili uczestnicy konferencji prasowej.

Budynek wraz z wyposażeniem ma kosztować ponad 66 mln złotych.

Nowoczesny obiekt ma być wizytówką przemyskiego wymiaru sprawiedliwości. Powstaje w ramach projektu, który ministerstwo realizuje od pięciu lat: „Wymiar sprawiedliwości XXI wieku”. Projekt to nie tylko cyfrowa rewolucja w sądach, ale jak podkreślał w Przemyślu sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł, to także inwestycje budowlane.

Nowy budynek sądu ma poprawić warunki pracy i zwiększyć powierzchnię z obecnych niespełna 2 tys. metrów kwadratowych do ponad 7,7 tys. m2 (wraz z dotychczasową siedzibą).

Projekt gmachu wykonała krakowska pracownia projektowa F-11. Budynek będzie wpisywał się w istniejący gmach, tworząc wspólną przestrzeń.

Największym wyzwaniem dla architektów była różnica terenu pomiędzy ulicami Mickiewicza i Tuwima – gdzie znajduje się działka, na której powstaje nowy gmach. Pracownia F-11 znalazła na to rozwiązania, proponując jednocześnie wiele ciekawych, nowoczesnych rozwiązań:

Inwestycję realizuje podkarpacka firma KARPAT-BUD, co jak podkreślał prezydent Przemyśla ma znaczenie dla lokalnego biznesu.

Inwestycja finansowana jest w całości ze środków budżetu państwa. Okres realizacji zadania nie powinien przekroczyć zgodnie z umową 42 miesięcy.

źródło: podkarpackie.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top