Inwestycje

W Przemyślu wybudują nowy most. Do miasta mają dojechać pociągi Pendolino

przemyśl nowy most budowa pendolino

Przemyśl. W Przemyślu rozpoczyna się inwestycja o wartości 60 mln zł. Nowy most kolejowy na Sanie usprawni przejazd pociągów.

Zabytkowa konstrukcja starego mostu zostanie zachowana.

Prace przy budowie konstrukcji już się rozpoczęły – poinformowała PAP w środę Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak dodała Szalacha, nowa przeprawa zapewni sprawny transport kolejowy na trasie ważnej nie tylko w ruchu krajowym, ale również międzynarodowym. „Po przebudowie pociągi pojadą szybciej, co pozwoli na opracowanie lepszej oferty podróży koleją. Przez most kursują składy z Przemyśla do Rzeszowa, Krakowa i na Dolny Śląsk” – podkreśliła.

Najpierw zostaną rozbudowane przyczółki oraz podpory. To pozwoli „rozsunąć” obecne przęsła i przygotować między nimi miejsce dla nowej przeprawy. Trzy przęsła starego mostu zostaną zaadaptowane na ścieżkę pieszo-rowerową, która połączy dwie części miasta. Pozostałe trzy wykorzysta Muzeum Ziemi Przemyskiej do przygotowania wystawy plenerowej.

Po nowym moście pociągi pojadą szybciej, co pozwoli na opracowanie lepszej oferty podróży koleją. Do Przemyśla będą mogły kursować np. składy Pendolino.

W trakcie prac ruch kolejowy na moście zostanie utrzymany. Kierowcy muszą jednak liczyć się z dużymi utrudnieniami. Od dziś w mieście zmieniła się organizacja ruchu.

Przebudowane zostaną również drogi pod mostem.

Budowa nowego mostu w Przemyślu potrwa do końca przyszłego roku.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top