Inwestycje

W Ropczycach budowane są nowe mieszkania. W planach są kolejne osiedla blokowe

ropczyce mieszkanie blok tbs
fot. Urząd Miasta Gminy Ropczyce

Ropczyce/Mieszkania. Gminna spółka TBS kontynuuje inwestycję mieszkaniową o wartości 15 mln zł przy ul. Mehoffera 17, której oddanie przewidziane jest w sierpniu tego roku.

Pomimo radykalnego wzrostu cen materiałów budowlanych po wykonaniu stanu surowego zamkniętego, wykonywane są wewnętrzne instalacje elektryczne i sanitarne w tym wodno-kanalizacyjne, c.o.

Gotowe są już tynki wewnętrzne na dwóch kondygnacjach tj. na parterze i na I piętrze. Rozpoczęto wykonywanie izolacji przeciwwodnej balkonów oraz stropu nad częścią handlowo-usługową. Na kondygnacji parteru przygotowywane są warstwy posadzkowe pod płytki i panele podłogowe.

Jest to już dziewiąty blok TBS-u w swojej 25-letniej działalności.

Budynek przy ul. Mehoffera 17 to nowoczesna inwestycja, realizowana dzięki skutecznym działaniom spółki i Gminy Ropczyce: pozyskaniu 5 mln dotacji oraz 3 mln niskooprocentowanego kredytu.

W Ropczycach oprócz gminnej spółki TBS budowane są także mieszkania prywatnych deweloperów.

Jednym z nich jest firma SGL Deweloper z Rzeszowa, która na osiedlu Mehoffera wybudowała już 3 bloki mieszkalne, w tym dwa dziewięciopiętrowe. Deweloper planuje także na obrzeżach osiedla Mehoffera zaprojektować i wybudować kolejne dwa wieżowce. Mieszkania byłyby dostępne do wykupu na własność.

Burmistrz podpisał umowę z firmą architektoniczną Urblex z Dębna na opracowanie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego pod budowę kolejnych osiedli blokowych na obszarze 40 ha.

źródło: MiG Ropczyce

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top