News

W Ropczycach powstają nowe mieszkania

ropczyce nowe mieszkania

Ropczyce/Nowe mieszkania. W Ropczycach oprócz gminnej spółki TBS budowane są także mieszkania prywatnych deweloperów.

Jednym z nich jest firma SGL Deweloper z Rzeszowa, która na osiedlu Mehoffera wybudowała już 3 bloki mieszkalne, w tym dwa dziewięciopiętrowe.

Firma w uzgodnieniu z Samorządem Ropczyc ogłosiła plany dotyczące wzniesienia kolejnych dwóch wieżowców. Ta inwestycja przyczyni się do dalszego rozwoju i rozbudowy osiedla.

W blokach będzie po 34 mieszkania własnościowe o metrażach od 43 do 71 m.

Dobra współpraca między Gminą, TBS oraz SGL Deweloper pozwala na zróżnicowanie oferty mieszkaniowej i zaspokojenie różnych oczekiwań oraz preferencji lokalnej społeczności.

Rozwój osiedla Mehoffera nie ogranicza się jedynie do budowy bloków mieszkalnych. W ostatnim czasie burmistrz Bolesław Bujak podpisał umowę na budowę nowego budynku żłobka i przedszkola na tym terenie. Wykonawcą została doświadczona firma TAR-BUD z Pustyni, która budowała już wiele tego typu obiektów.

Ten nowoczesny obiekt edukacyjny, który wg planów ma być oddany do użytku na wrzesień 2024 r., zapewni miejsca dla wszystkich dzieci w wieku żłobkowym oraz trzyletnich przedszkolaków.

Burmistrz prowadzi również negocjacje z właścicielami nieruchomości sąsiadującymi z osiedlem Mehoffera od strony wschodniej, celem lokalizacji boisk sportowych o sztucznej nawierzchni i obiektu handlowego z przestrzennym parkingiem.

Gotowy jest również projekt z pozwoleniem budowy chodnika z oświetleniem łączący osiedle z ul. Wyszyńskiego w obszarze ZOZ.

źródło: MiG Ropczyce

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top