Inwestycje

W Ropczycach powstaje pumptrack. Niebawem odbiór inwestycji

ropczyce pumptrack
fot. Urząd Miasta Gminy Ropczyce

Ropczyce/Pumptrack. W sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 5 na osiedlu. Św. Barbary trwa budowa pierwszego w powiecie pumptracka.

Prace są już na końcowym etapie.

Na terenie wykonano już garby, zakręty profilowane oraz hopki, ułożone tak, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymanie prędkości bez pedałowania. Zasadzono także świeżą trawę.

W najbliższym tygodniu przewidziano już odbiór inwestycji, a po odpowiednich pozwoleniach wszyscy będą mogli korzystać z obiektu już w drugiej połowie maja.

W ramach inwestycji powstały dwa tory o długości 158 m i 80 m, place wypoczynkowe z ławkami oraz chodnik stanowiący bezpośrednie dojście do obiektu. Obiekt będzie oświetlony oraz wyposażony w kosze do segregacji odpadów.

Przeszkody toru wraz z zakrętami tworzą zamkniętą pętlę, po której będzie można poruszać się w obu kierunkach. Tor umożliwia jazdę nie tylko na rowerach, ale również na deskorolkach, rolkach czy hulajnogach.

Wartość inwestycji to blisko 670 tysięcy zł, z czego 300 tysięcy to pozyskane przez Gminę unijne dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

źródło: MiG Ropczyce

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top