Inwestycje

W Ropczycach powstanie pumptrack. Kiedy zostanie oddany do użytku?

ropczyce pumptrack
fot. Urząd Miasta Gminy Ropczyce

Ropczyce/Pumptrack. Burmistrz Bolesław Bujak podpisał umowę na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego pumptrack w Ropczycach.

Wykonawcą została firma OBO Polska z Rzeszowa.

W ramach zadania wybudowane zostaną dwa tory jezdne z mieszanki mineralno-bitumicznej o długości 158 m i 80 m, place wypoczynkowe z ławkami oraz chodnik stanowiący bezpośrednie dojście do obiektu. Zamontowanych zostanie 6 słupów oświetleniowych wraz z oprawami oświetleniowymi oraz kosze do segregacji odpadów.

Cały kompleks będzie się mieścił przy Szkole Podstawowej nr 5 na osiedlu Św. Barbary, poniżej boisk ORLIK.

Pumptrack przeznaczony jest głównie dla rowerzystów oraz osób jeżdżących na rolkach, deskorolkach i hulajnogach. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w naszym powiecie.

Pumptracki służą zarówno profesjonalistom, pasjonatom, jak i całym rodzinom uprawiającym czynnie sport. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy, tory są przystosowane dla małych rowerków dziecięcych, jak i dużych rowerów górskich. Obiekt stanowił będzie idealne połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze i przebywania na świeżym powietrzu.

Wartość inwestycji to blisko 670 tysięcy zł, z czego 300 tysięcy to pozyskane przez Gminę unijne dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Kompleks ma zostać oddany do użytku do końca czerwca br.

źródło: MiG Ropczyce

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top