News

W Rzeszowie będzie 9 dodatkowych linii autobusów miejskich na cmentarze

rzeszów autobus cmentarz

Rzeszów. W dniu Wszystkich Świętych uruchomionych zostanie w Rzeszowie 9 specjalnych linii miejskich autobusów, które dowozić będą mieszkańców do cmentarzy.

Autobusy zostaną oznakowane literami. Ceny biletów pozostają takie, jak dla pozostałych linii miejskich. Ważność zachowują wszystkie bilety okresowe.

Jak podaje na stronie Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie w dniu 1 listopada w ramach akcji „ZNICZ” uruchomione zostaną linie specjalne: „A”, „B”, „C”, „D”, „F”, „G”, „H”, „M” oraz „S”, które z poszczególnych części miasta dowozić będą pasażerów pod bramy dwóch głównych rzeszowskich cmentarzy: Pobitno i Wilkowyja.

Ponadto zostaną uruchomione kursy linii nr „43”, które zawiozą pasażerów w okolice cmentarza w Zwięczycy i z powrotem. Tam także w poniedziałek i wtorek, poprzedzające 1 listopada, będzie się można dostać autobusem linii nr „39”.

Większość tych autobusów kursować będzie co 20 minut. Jedynie linie „39” i „43”, które dowozić będą pasażerów w pobliże cmentarza komunalnego Zwięczyca, będą jeździć z różną częstotliwością – co 70-90 minut.

Z dokładnym rozkładem jazdy można zapoznać się na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

30, 31 października oraz 1 listopada zostaną też nieco zmienione trasy kilku linii autobusowych: nr 1, 11, 15 i 39. Kursy niektórych zostaną wydłużone, a w innych zostaną pominięte niektóre przystanki lub pojawią się nowe.

Szczegóły i pełny rozkład jazdy dostępny jest na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

ZTM zawiadomił też, że 1 listopada na liniach specjalnych będą obowiązywać te same bilety jak dla pozostałych linii miejskich. Swoją ważność zachowają wszystkie bilety okresowe, jak również uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top