Inwestycje

W Rzeszowie na os. Kotuli powstanie nowa ścieżka rowerowa

rzeszów ścieżka rowerowa

Rzeszów/Ścieżka rowerowa. Powstanie przy ul. Odrzykońskiej i połączy te już istniejące przy ul. Bł. Karoliny oraz na terenach rekreacyjnych os. Kotuli.

Trwa przetarg na wybór firmy, która to zadanie zrealizuje.

Asfaltowa ścieżka rowerowa zostanie wybudowana na ul. Odrzykońskiej na odcinku od ul. Błogosławionej Karoliny do rejonu skrzyżowania z ul. Żmigrodzką. Częścią inwestycji będzie m.in. także budowa chodnika z kostki brukowej, przebudowa oświetlenia ulicznego i instalacji podziemnych.

Wykonawca zostanie wybrany latem tego roku. Na wybudowanie ścieżki będzie miał cztery miesiące od daty podpisania umowy.

Nowa ścieżka ma być połączona z tą już istniejącą, która przebiega przez tereny rekreacyjne osiedla Kotuli i dochodzi do drogi rowerowej biegnącej biegnącej wzdłuż ulicy Iwonickiej.

Miasto Rzeszów systematycznie rozbudowuje sieć dróg rowerowych. Powstają one przy okazji budowy nowych odcinków dróg. Tak jest np. przy obecnie przebudowywanej ulicy Warszawskiej, tak samo będzie podczas budowy Wisłokostrady.

Decyzją prezydenta Rzeszowa przybędzie także ścieżek rowerowych i chodników nad Wisłokiem. Trwa już projektowanie nowego traktu, który będzie miał kilometr długości i zostanie poprowadzony brzegiem rzeki, od mostu Lwowskiego w kierunku północnym. Koszt tego projektu, który gotowy będzie w tym roku to 150 tys. zł. Także w tym roku zakończą się prace przy dokumentacji budowy ścieżki, która powstanie wzdłuż ul. Robotniczej i będzie łączyć al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej. Będzie ona miała prawie kilometr długości. Z budżetu miasta na ten projekt zostanie wydane blisko 200 tys. zł.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top