News

W Rzeszowie odbyło się spotkanie noworoczne podkarpackich struktur PiS [Galeria]

W Rzeszowie odbyło się spotkanie noworoczne podkarpackich struktur PiS [Galeria] 1
fot. mm

Z udziałem premiera Rzeczpospolitej w Rzeszowie odbyło się spotkanie noworoczne podkarpackich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Otwierając spotkanie szef podkarpackiej rady regionalnej PiS, poseł Marek Kuchciński powiedział, że miniony rok był czasem ciągłej kampanii wyborczej.

Były marszałek Sejmu nazwał ogromnym sukcesem wynik wyborczy jego ugrupowania, szczególnie w naszym regionie. Zaznaczył, że akcja wyborcza na Podkarpaciu była prowadzona bez przerwy. Kuchciński stwierdził, że na ten sukces złożyły się: praca zespołowa, współpraca różnych instytucji publicznych i aktywne spotkania z wyborcami, a było ich w 2019 roku ponad 6 tysięcy.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd oraz Prawo i Sprawiedliwość będą walczyć o pamięć i prawdę historyczną. Na spotkaniu noworocznym z podkarpackimi strukturami PiS szef rządu odniósł się do oskarżeń, które wobec Polski wygłosił prezydent Rosji. Władimir Putin powiedział, że przedwojenne władze Polski współpracowały z hitlerowskimi Niemcami, a ówczesnego ambasadora w Berlinie nazwał antysemitą.

Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, w odpowiedzi na stwierdzenia rosyjskiego prezydenta zostało wydane oświadczenie, w którym napisano między innymi o tym, że Władimir Putin wielokrotnie świadomie kłamał na temat Polski.

Premier powiedział też, że rewolucja zielona i rewolucja cyfrowa to dwa ogromne wyzwania dla polskiej gospodarki w najbliższych latach, dodał, że polski rząd stawia przed sobą ambitne cele – na najbliższą kadencję oraz całą kolejną dekadę. Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polskę czeka „wyścig o lepszą, sprawiedliwszą gospodarkę”.

Oprócz premiera Mateusza Morawieckiego, w noworocznym spotkaniu opłatkowym podkarpackiego Prawa i Sprawiedliwości – uczestniczył też m.in. minister Adam Kwiatkowski z kancelarii prezydenta Rzeczypospolitej.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top