News

W Rzeszowie odbyło się spotkanie opłatkowe PiS [zdjęcia]

pis rzeszów spotkanie opłatkowe
fot: Filip Kłęk

PiS/Spotkanie opłatkowe. Kilkuset działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości wzięło udział w spotkaniu opłatkowym w Rzeszowie.

Była to okazja do podsumowania ubiegłego roku, a także rządów tej i poprzedniej kadencji.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki podczas swojego wystąpienia przypomniał, że Polska ponosi ogromne koszty inwestując w bezpieczeństwo. To ważne zwłaszcza w obliczu wojny na Ukrainie.

Ryszard Terlecki zaapelował też do uczestników spotkania o mobilizację  przed wyborami.

Wygrajmy te wybory, niech Polska rozwija się tak jak dotąd i niech rozwija się Podkarpacie – dodał wicemarszałek Sejmu.

Tegoroczne wybory to wyzwanie stojące przed  Prawem i Sprawiedliwością – powiedział z kolei eurodeputowany Tomasz Poręba.

Polityk, który poprowadził kampanię wyborczą PiS podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość  podczas swoich rządów wypełniło obietnice składane Polakom. Zaapelował do działaczy PiS, by nie wierzyli w głoszone przez opozycję opinie, twierdzące, że Prawo i Sprawiedliwość przegra nadchodzące wybory. Jest przekonany, że to właśnie PiS odniesie zwycięstwo.

Przewodniczący podkarpackich struktur Prawa i Sprawiedliwości, szef kancelarii premiera Marek Kuchciński ocenił, że mieszkańcy Podkarpacia, przy wsparciu instytucji rządowych, sprawnie poradzili sobie z kryzysem uchodźczym.

Polityk zwrócił również uwagę na działania rządu w zakresie polityki społecznej. To między innymi 13 i 14 emerytura i obniżki różnych podatków.

Dzięki temu na Podkarpaciu mamy kilkuprocentowe bezrobocie. Gdy obejmowaliśmy rządy było to 15 procent – dodał Kuchciński.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powiedziała, że zaufanie obywateli do państwa buduje się wtedy, gdy państwo jest z obywatelami w trudnych sytuacjach. Wymieniła m.in. kryzys związany z wojną na Ukrainie oraz pandemię koronawirusa:

Myślę, że w jednym i drugim przypadku mieszkańcy regionu przy wsparciu służb i państwa zdołali się tym trudnościom przeciwstawić – podkreśliła  Ewa Leniart.

pis rzeszów spotkanie opłatkowe

fot. Filip Kłęk

pis rzeszów spotkanie opłatkowe

fot. Filip Kłęk

pis rzeszów spotkanie opłatkowe

fot. Filip Kłęk

pis rzeszów spotkanie opłatkowe

fot. Filip Kłęk

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top