Inwestycje

W Rzeszowie otwarto drugi SOR

rzeszów sor
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów. W Szpitalu MSWiA w Rzeszowie odbyło się otwarcie drugiego w mieście Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR).

Wojewoda podkarpacki, Teresa Kubas-Hul, podkreśliła, że otwarcie nowego SOR-u jest kluczowe dla poprawy bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców regionu.

Inwestycja rozpoczęta w 2015 roku pozwoli na lepszą dostępność do szybkiej pomocy medycznej, co jest niezbędne, zważywszy na dynamiczny rozwój Rzeszowa i rosnącą liczbę mieszkańców.

Nowy SOR w Szpitalu MSWiA, położonym w zachodniej części miasta, znacząco skróci czas dotarcia do placówki dla pacjentów z północno-zachodnich obszarów miasta oraz okolicznych terenów. Wojewoda podkreśliła, że obecnie na mapie Polski jest już tylko jedno miasto wojewódzkie bez drugiego SOR-u.

Dyrektor szpitala, prof. Krzysztof Gutkowski, wyraził nadzieję na dalsze wsparcie i rozwój szpitala, wspominając o niedawnym doposażeniu placówki w nowoczesny tomograf komputerowy oraz planach zakupu rezonansu magnetycznego.

W najbliższym czasie szpital zamierza otworzyć oddział gastrologii i endokrynologii, a także planuje rozbudowę o skrzydło, w którym znajdą się oddziały neurochirurgii i kardiochirurgii oraz nowoczesna pracownia endoskopowa.

Koszt inwestycji wyniósł niecałe 20 mln zł, z czego 12 mln zł pochodziło z funduszy UE, 4 mln zł z MSWiA, 2,5 mln zł z Ministerstwa Zdrowia, a resztę sfinansowała placówka z własnych środków.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top