Inwestycje

W Rzeszowie przebudują skrzyżowanie na os. Krakowska Południe

rzeszów skrzyżowanie krakowska południe

Rzeszów. Inwestycja obejmie m.in. przebudowę i rozbudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza oraz przebudowę wlotów ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza.

Przetarg na wybór firmy, która opracuje dokumentację tego zadania został już ogłoszony.

Projektant ma zostać wybrany wiosną tego roku. Dokumentacja ma być gotowa w pierwszej połowie 2024 roku.

O przebudowę skrzyżowania al. Witosa i ul. Solarza wystąpili do Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa mieszkańcy osiedla Krakowska Południe oraz rada tego osiedla.

Wnioski dotyczyły przede wszystkim wprowadzenia zmian na skrzyżowaniu, które poprawią bezpieczeństwo a także włączanie się do ruchu kierowcom, którzy wyjeżdżają z ul. Solarza na al. Witosa.

Przebudowa objąć ma odcinki dróg o łącznej długości ok. 560 metrów. W przypadku al. Witosa chodzi o przebudowę odcinka o długości 300 m, ul Solarza – ok. 60 m, ul. Rataja ok. 100 m i ul. Lewakowskiego ok. 100 m.

W ramach inwestycji na al. Witosa (przy skrzyżowaniu z ul. Solarza) mają zostać wybudowane pasy włączenia i wyłączenia, przebudowane będą wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza. Ponadto zaprojektowana ma być także budowa i przebudowa chodników, ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych oraz doświetlenie przejść dla pieszych.

źródło: UM Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top