News

W Rzeszowie rusza sprzedaż węgla w preferencyjnych cenach

rzeszów sprzedaż węgiel

Rzeszów. Rusza sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach w Rzeszowie.

Węgiel dostarczany jest przez Tauron Wydobycie S.A. i pochodzi z Zakładu Górniczego Sobieski i Janina.

Mieszkańcy Rzeszowa oraz Trzebowniska mogą nabyć węgiel w cenie 1980 zł brutto za tonę (cena nie obejmuje kosztów transportu indywidualnego).

Sprzedaż węgla w porozumieniu z Miastem prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

Aby zapewnić sprawną obsługę pracownicy MPGK będą kontaktować się telefonicznie z tymi mieszkańcami Rzeszowa i Trzebowniska, którzy złożyli wnioski i zostali pozytywnie zweryfikowani, w celu umówienia terminu odbioru węgla przy al. Sikorskiego 428. Kontakt będzie realizowany w poniedziałki, wtorki i środy od godz. 8:00 do 16:00 oraz czwartki i piątki od 9:00 do 17:00.

Miejsce i termin odbioru węgla:

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, al. Sikorskiego 428 w Rzeszowie, w dni powszednie, od poniedziałku do środy w godz. 8:00 – 16:00, w czwartki i piątki od 9:00 do 17:00.

Węgiel można odebrać samodzielnie własnym środkiem transportu, osobiście lub przez osobę upoważnioną wskazaną we wniosku.

Płatność za węgiel:

• gotówką przy odbiorze węgla,
• kartą płatniczą przy odbiorze węgla.

Przy zakupie węgla należy przedstawić dokument tożsamości.

Uwaga! Zmieniły się zasady dotyczące sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach.

Uprawnieni do zakupu mieszkańcy Rzeszowa i Trzebowniska, którzy nie nabędą węgla w pierwszym okresie sprzedaży, to jest do 31 grudnia br., albo zakupią go w ilości mniejszej niż 1,5 tony, będą mogli dokonać zakupu niewykorzystanej ilości w drugim etapie sprzedaży, czyli w 2023 roku. Tym samym „Potwierdzenia uprawnienia do zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstwa domowego” wystawione dla okresu do 31 grudnia br. będą honorowane w punkcie dystrybucji węgla również po 1 stycznia 2023 r.

źródło: UM Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top