News

W Rzeszowie zatrzymano oszustkę. Wyłudzała kody BLIK

blik rzeszów
Fot. KWP w Rzeszowie

W Rzeszowie zatrzymano 24-latkę z Sosnowca, która po włamaniu na konto innej osoby w mediach społecznościowych, wyłudzała kody BLIK od jej znajomych i wypłacała pieniądze.

Początkowo pokrzywdzeni przesłali jej kody. Po kolejnej prośbie skontaktowali się bezpośrednio ze znajomą. Gdy zorientowali się, że to oszustwo, zawiadomili Policję.

Celowo przeciągali korespondencję z oszustką, która została zatrzymana podczas realizowania kolejnej wypłaty z bankomatu przy ulicy Piłsudskiego w Rzeszowie.

Jak przekazała Ewelina Wrona z Zespołu Prasowego Podkarpackiej Policji, 24-latka usłyszała dwa zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa oraz przełamania zabezpieczeń elektronicznych konta na portalu społecznościowym. Przyznała się do zarzucanych jej czynów.

Zebrane materiały policjanci przesłali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanej aresztu tymczasowego.

Po zapoznaniu się z aktami sprawy, prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Rzeszowie o tymczasowe aresztowanie 24-latki.

W poniedziałek sąd przychylił się do wniosku prokuratora i najbliższe 3 miesiące podejrzana spędzi areszcie.

Policjanci sprawdzają czy zatrzymana nie dokonywała innych podobnych oszustw.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top