Inwestycje

W Skopaniu wybudowano rondo i łącznik dróg wojewódzkich

skopanie rondo łącznik inwestycje drogowe
fot. zdjęcie poglądowe

Skopanie. Ponad 9 milionów złotych kosztowała budowa ronda i i łącznika dróg wojewódzkich numer 872 i 985 w Skopaniu.

Na realizację tych inwestycji czekano wiele lat bowiem lokalny samorząd miasta i gminy Baranów Sandomierski nie był w stanie wygospodarować tak dużej kwoty w swoim budżecie.

Jak podkreślił Marek Mazur burmistrz Baranowa Sandomierskiego, z rządowego programu Polski Ład pozyskano 95 procent środków.

Pieniądze przekazały również władze samorządowe województwa podkarpackiego oraz powiatu tarnobrzeskiego. Dzięki temu przebudowano skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 872 z drogami gminnymi w Skopaniu, ulicę Popiełuszki na długości prawie 400 metrów a dalej powstała nowa droga o długości około 850 metrów, która prowadzi do ronda – na łuku drogi wojewódzkiej relacji Tarnobrzeg-Mielec, przy wjeździe na Górkę Skopańską.

Nowa drogowa inwestycja skróciła drogę z Tarnobrzega do Mielca, poprawiła komfort jazdy kierowców a także bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Do tego powstało 35 nowych miejsc parkingowych i uliczne oświetlenie.

źródło: PR Rzeszów

1 komentarz

1 komentarz

  1. aleks

    20 lutego 2023 at 06:55

    Miałem okazję jechać nowym łącznikiem w ubiegły weekend. Rondo super, ale łącznik to projektant rysował chyba albo z zemsty, albo był urobiony jak rzeźnik na biciu świni. Takiego slalomu to nawet na stoku narciarskim nie ma. Poczekajmy do pierwszej gołoledzi, będziecie stamtąd wyciągać samochody w dziesiątkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top