Biznes

W styczniu port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył blisko 6 tys. pasażerów

lotnisko rzeszów jasionka port lotniczy

W styczniu br. port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył blisko 6 tys. pasażerów – poinformował PAP rzecznik prasowy lotniska Szymon Taranda. Dodał, że w analogicznym okresie ubiegłego roku było to ponad 51,2 tys. pasażerów.

Rzecznik dodał, że w styczniu br. pasażerowi mogli korzystać z połączeń z Jasionki do m.in. Warszawy, Londynu, Dublina i Manchesteru. „Pasażerów woził również nowy nasz przewoźnik Wizz Air do holenderskiego Eindhoven” – podkreślił Taranda.

Rzecznik pytany o szacunki dotyczącego całego roku zaznaczył, że zarząd portu prognozuje, że będzie to ok. 40-50 proc. pasażerów, których lotnisko obsłużyło w 2019 r.

„Swoje prognozy opieramy na ogólnodostępnych analizach międzynarodowych organizacji lotniczych, które przewidują odbudowę rynku na takich właśnie poziomach. W 2019 r. obsłużyliśmy ok. 770 tys. pasażerów” – powiedział.

W ciągu najbliższych 2-3 tygodni zarząd portu sfinalizuje rozmowy z przewoźnikami odnośnie rozkładu lotów na sezon letni. „Pozwoli nam to na bardziej precyzyjne oszacowanie liczby podróżnych, którzy skorzystają w tym roku z usług lotniska w Jasionce” – stwierdził Taranda.

W 2020 r. lotnisko obsłużyło ponad 230 tys. pasażerów, było to mniej o 70 proc. niż w 2019 r. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top