Inwestycje

W Świętoniowej powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkaniowe. Ogłoszono przetarg

świętoniowa centrum opiekuńcze

Gmina Przeworsk ogłosiła przetarg na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkaniowego w Świętoniowej.

COM ma powstać na działkach nr ewid.:606;607;608;610;543/47 położonych w miejscowości Świętoniowa.

Głównym założeniem i celem budowy budynku COM jest pomoc osobom niepełnosprawnym, dlatego funkcja obiektu zaprojektowana została w sposób stwarzający warunki bezkolizyjnego korzystania ze wszystkich pomieszczeń obiektu i otoczenia osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

W budynku zostały wydzielone dwie strefy: część całodobowa mieszkalna i część dzienna.

W budynku nie będą występowały bariery architektoniczne i komunikacyjne w postaci progów, poprzez zaprojektowanie na jednym poziomie wszystkich posadzek.

Wszystkie pokoje mieszkalne zaprojektowano jako jednoosobowe z łazienkami wyposażonymi w urządzenia dla osób niepełnosprawnych oraz instalację przyzywową.

Instalacja przyzywowa zamontowana będzie we wszystkich pomieszczeniach z których korzystać będą osoby niepełnosprawne, a monitoring wszędzie za wyjątkiem pomieszczeń sanitarnych.

Przestrzeń integracyjna dzienna na co dzień będąca jedna strefą, będzie mogła zostać podzielona na mniejsze wydzielone pomieszczenia systemem ścian przesuwnych. Cała ta przestrzeń wyposażona będzie w system petli indukcyjnej wspomagania słuchu.

Przedmiotowy budynek zaprojektowano w systemie tradycyjnym jako wolnostojący niepodpiwniczony, parterowy o zwartej nieregularnej bryle z dachem wielospadowym konstrukcji ciesielskiej pokrytej blachą.

Podstawowe wielkości budynku:

Długość 62,05m
Szerokość 24,25m
Powierzchnia użytkowa 976,80m2
Powierzchnia zabudowy 1124,70m2

Termin składania ofert mija z dniem 2024-04-04 o godz. 09:00

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top