Inwestycje

W Tarnobrzegu będzie remont ul. F. Rusinowskiego. Miasto uzyskało dofinansowanie

tarnobrzeg rusinowskiego przebudowa remont
fot. UM Tarnobrzeg

Tarnobrzeg/Inwestycje drogowe. Projekt pn. „Przebudowa drogi gminnej nr G122139R – ul. Ferdynanda Rusinowskiego – w Tarnobrzegu uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dofinansowanie w kwocie 782 401 zł stanowi połowę szacowanej wartości tego zadania.

Cieszy, że po raz kolejny otrzymujemy wsparcie na drogowe inwestycje w mieście. Chyba każdy zauważa, jak w ostatnim czasie zmienia się infrastruktura drogowa w Tarnobrzegu. Teraz przed nami przebudowa ul. Rusinowskiego, której stan jest obecnie gorzej niż zły. Mając na remont tej drogi zagwarantowane rządowe dofinansowanie przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu. A w najbliższym czasie przystępujemy już do prac w ramach pierwszego Polskiego Ładu. Wśród ulic, które naprawimy znajdą się: Marii Dąbrowskiej, Zwierzyniecka, Marii Skłodowskiej – Curie, Stanisława Moniuszki, Jana Kochanowskiego. Wszystkie te remonty to będzie duże wyzwanie, ale efekty prac wyraźnie odczujemy. Nareszcie będziemy mieli w centrum miasta naprawdę dobrej jakości, bezpieczne drogi. Każde dofinansowanie przekłada się na kolejne kilometry komfortowych dróg w Tarnobrzegu – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Przebudowa ul. Ferdynanda Rusinowskiego w Tarnobrzegu

Całkowita wartość inwestycji: 1 564 802,57 zł.

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: 782 401,00 zł (50%)

Czas realizacji: 05.2023 – 11.2023

Na liście rezerwowej do dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg znalazła się jeszcze jedna tarnobrzeska droga, ul. Marii Konopnickiej. Jak zaznacza prezydent, mając na uwadze poprzednie edycje tego programu, jest szansa, że i ta ulica trafi na listę podstawową, w efekcie miasto otrzyma dofinansowanie i będzie mogło przeprowadzić remont.

źródło: UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top