Inwestycje

W Tarnobrzegu wyburzają „Dzikowiaka”. Będzie nowe centrum handlowe

tarnobrzeg dzikowiak nowe centrum handlowe galeria
Fot. R. Pytka

Dziś rozpoczęło się wyburzanie starego budynku pawilonu handlowego „Dzikowiak” w Tarnobrzegu znajdującego się przy ul. Piłsudskiego.

tarnobrzeg dzikowiak nowe centrum handlowe galeria

Fot. Robert Pytka

Na jego miejscu powstanie nowoczesny obiekt przeznaczony na działalność handlową i usługową. Będzie miał ponad 2 tysiące 600 metrów kwadratowych na dwóch kondygnacjach oraz w podpiwniczeniu miejsca parkingowe na około 50 aut.

Jak informuje inwestor Stefan Skowron – Obiekt spełniał będzie wymogi obecnie obowiązującego prawa budowlanego, stąd też decyzja o budowie podziemnego parkingu.

Jak potwierdzają mieszkańcy Tarnobrzega, takie udogodnienie jest w tej części miasta niezbędne. Chociaż nie brakuje też nostalgicznych wypowiedzi mieszkańców miasta, dla których „Dzikowiak” w obecnej formie to kultowa przeszłość.

Wielu jednak liczy, że to miejsce zafunkcjonuje z budynkiem o w nowym, bardziej nowoczesnym wyglądzie architektonicznym.

Obiekt ma być oddany do użytku za około 12 do 14 miesięcy. Jak informują inwestorzy, najprawdopodobniej nowa budowla nosić będzie dawną historyczną nazwę „Dzikowiak” nawiązującą do nazwy jednego z tarnobrzeskich Osiedli – Dzików.

Ponadto w planach w Tarnobrzegu ma jest jeszcze budowa dwóch galerii handlowych. Jednej na osiedlu Mokrzyszów i drugiej na osiedlu Centrum.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top