Biznes

W Tarnobrzegu wzrośnie podatek od nieruchomości w 2023 roku

tarnobrzeg podatek od nieruchomości 2023

Tarnobrzeg. W przyszłym roku (2023r.) podatek od nieruchomości w Tarnobrzegu wzrośnie o 12%.

Nowe stawki przyjęte przez radnych i tak są niższe od propozycji  prezydenta miasta, który zaproponował podniesienie stawek o 175 w stosunku do roku bieżącego.

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek wyjaśnił, że ta propozycja równa jest inflacji z września, a ta według danych Głównego Urzędu Statystycznego przekroczyła 17%. Podwyżkę stawek tłumaczył wzrostem cen i usług.

To sprawia, że zwiększają się koszty utrzymania infrastruktury miejskiej, a podatek od nieruchomości to największe źródło dochodów gminy, dzięki któremu możemy finansować wiele inwestycji – bronił swych racji prezydent Bożek.

Ostatecznie nowe wyższe stawki podatku od nieruchomości, które wejdą w życie 1 stycznia 2023 kształtują się na poziomie stawek maksymalnych z 2019 roku określonych przez ministra finansów. Wyjątkiem jest dodatkowa stawka dla budynków handlowych o powierzchni użytkowej powyżej tysiąca metrów kwadratowych, która została określona na poziomie stawki maksymalnej na 2022 rok.

Za nowymi stawkami podatków zagłosowało 12 radnych. Przeciwko uchwale było 5 radnych klubu Prawo i Sprawiedliwość, zaś trzy osoby wstrzymały się od głosu.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top