Inwestycje

W tym roku na podkarpackie tory wyjedzie 10 nowych szynobusów w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

W tym roku na podkarpackie tory wyjedzie 10 nowych szynobusów w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej 1

Zakup taboru dla Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej będzie kolejnym etapem budowy i modernizacji podmiejskiego transportu szynowego w naszym regionie.

W tym roku na podkarpackie tory wyjedzie 10 nowych szynobusów, które kosztowały bez mała 200 milionów złotych. – 120 milionów to środki województwa, resztę stanowi dotacja unijna – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Budowa Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej może liczyć na przychylność Brukseli. – Transport kolejowy zawsze zajmuje u nas pierwsze miejsce – powiedział w rozmowie z naszym reporterem Mirosław Dybowski z Komisji Europejskiej.

W ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej wybudowana zostanie nowa linia z Rzeszowa do portu lotniczego w Jasionce. Zmodernizowane zostaną już istniejące szlaki kolejowe. Wyremontowane zostaną przystanki przy których powstaną parkingi dla samochodów i rowerów.

PKA jest najdroższym w historii projektem realizowanym przez samorząd Województwa Podkarpackiego. Ma być gotowa w 2022 roku. Koszt projektu wynosi około pół miliarda złotych, a jego głównym celem jest odkorkowanie aglomeracji rzeszowskiej.

źródło: PR Rzeszów

1 komentarz

1 komentarz

  1. Anonim

    2 stycznia 2020 at 20:42

    Czekam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top