News

W Ulanowie powstał Dzienny Dom Senior+

ulanów dzienny dom seniora
fot. GiM Ulanów

Ulanów. Dzienny Dom Senior+ powstał w budynku po byłym przedszkolu.

Z obiektu korzystać mogą seniorzy z terenu całej gminy.

Gmina otrzymała dotacje na jego kompleksową przebudowę, wyposażenie oraz  na funkcjonowanie w początkowym okresie. Cała inwestycja kosztowała 437 283,29 zł, z czego 318 550,07 zł pokryła dotacja z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Dzięki temu budynek został wyremontowany i dostosowany do pobytu dziennego dla osób starszych.

Dziękujemy Wam, drodzy Seniorzy za to, że jesteście, że korzystacie z nowopowstałej placówki. Życzymy, aby każdy spędzony tutaj dzień był czasem radości, aktywnego wypoczynku w przyjaznej, rodzinnej atmosferze – tymi słowami Burmistrz Stanisław Garbacz zwrócił się do uczestników Dziennego Domu Senior+.

Dzienny Dom Senior + w Ulanowie mieści się w budynku, przy ul. Kościuszki 3 w Ulanowie.

W budynku znajdują się m.in.: sala spotkań, pokój do wypoczynku, sala do zajęć ruchowych, pokój terapii indywidualnej, stołówka, pomieszczenia biurowe, zaplecze kuchenne i sanitarne.

Placówka obecnie obejmuje opieką 15 seniorów. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie.

Zakres działań Domu polega na aktywizacji seniorów poprzez aktywne spędzanie czasu, rozwijanie zainteresowań, nabywanie nowych umiejętności. Działania te przeciwdziałają izolacji i samotności osób starszych, zapewniają też dostęp do oferty kulturalnej i sportowo-rekreacyjnej. Każdego dnia Seniorzy mają zapewniony ciepły posiłek.

DDS+ oferuje pomoc osobom starszym w funkcjonowaniu w warunkach zbliżonych do warunków domowych, osiąganie i utrzymywanie optymalnego poziomu samodzielności i aktywności.

źródło: GiM Ulanów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top