Inwestycje

W Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu są nowe oddziały

przemyśl szpital wojewódzki pio oddział
fot. Wojewódzki Szpital w Przemyślu

Poprawa warunków hospitalizacji oraz zwiększenie dostępności do diagnostyki i leczenia szpitalnego dla mieszkańców – to efekt modernizacji oddziałów: chirurgii ogólnej, urologii oraz pracowni endoskopowej w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu.

Udział w uroczystym otwarciu oddziałów wzięli – marszałek Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Piotr Pilch.

Przeprowadzenie remontu było możliwe dzięki przyznanej przez samorząd województwa dotacji celowej ze środków województwa podkarpackiego w wysokości ponad 3 mln zł. Całkowity koszt modernizacji wyniósł natomiast ponad 3,5 mln zł.

Prace remontowe polegające na modernizacji instalacji, przebudowie ścian działowych, a także wymianie stolarki drzwiowej, przeprowadzono na Oddziale Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej, Oddziale Urologii z Pododdziałem Urologii Onkologicznej oraz w Pracowni Endoskopowej.

Do zmodernizowanych oddziałów trafi także nowoczesny sprzęt i wyposażenie, w tym: aparat RTG z ramieniem C, stół operacyjny, aparat do znieczulania, łóżka, szafki, wózki specjalistyczne reanimacyjne i zabiegowe oraz wiele drobnego sprzętu, który jest niezbędny do profesjonalnej opieki nad pacjentami.

W ramach programu „Dostępność plus” zostaną zainstalowane również nowe windy oraz inne usprawnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym niepełnosprawnych oraz matek z małymi dziećmi.

źródło: podkarpackie.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top