Inwestycje

W Wolicy powstaje ważna droga. Będzie tzw. małą, wschodnią obwodnicą Jasła

jasło wschodnia obwodnica wolica
fot. Powiat jasielski

W Wolicy trwa budowa nowego odcinka drogi powiatowej Jasło ul. Żniwna – Wolica” – etap I.

Ta inwestycja jest niezwykle ważna dla miasta Jasła i południowo-wschodniej części Powiatu Jasielskiego. Stanowić będzie małą, wschodnią obwodnicę Jasła, prowadząca m.in. do strefy przemysłowej, Szpitala Specjalistycznego oraz Komendy Powiatowej Policji.

Przedmiot umowy obejmuje budowę 150 m odcinek drogi klasy „Z” o szerokości 6 m wraz ze skrzyżowaniem typu rondo, utwardzenie poboczy oraz przebudowę sieci uzbrojenia terenu.

Zakres inwestycji obejmuje także budowę oświetlenia ulicznego i kanału technologicznego.

Wykonawcą tej inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o. z siedzibą w Jaśle.

Całkowity koszt realizacji inwestycji to 2 066 046,82 zł.

Termin realizacji robót budowlanych planowany jest w maju br.

Obecnie na ulicy Żniwnej obowiązuje ograniczenie tonażowe do 12 t., a w przyszłości po wykonaniu 600 m odcinka ruch pełnotonażowy zostanie skierowany do Wolicy, a pozostała część ul. Żniwnej będzie drogą lokalną z ograniczeniem tonażowym do 3,5 t.

Ul. Żniwna nie jest w najlepszym stanie, ale pozostaje kwestia wykonania przejazdu kolejowego, który zostanie wykonany w ramach zadania rewitalizacji linii kolejowej 108 Jasło-Krościenko przez PKP PLK S.A. Po przebudowie tego przejazdu i wybudowaniu parkingów, PKP planuje realizację przystanku kolejowego Jasło-Sobniów.

Zarząd Powiatu planuje wystąpić o środki zewnętrzne na realizację II etapu tj. około 600 metrowego odcinka drogi od ronda w Wolicy do ul. Żniwnej.

W przyszłości planowana jest droga od ul. Towarowej na skrzyżowaniu za mostem do ul. ks. Piotra Skargi w Jaśle. Łącznik ten pozwoli na szybki i bezkolizyjny wjazd i wyjazd z miasta.

obwodnica jasła wolica

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top