Biznes

W Żurawicy będzie odprawa celna towarów z Ukrainy. Powstanie tam nowy punkt

odprawa celna żurawica ukraina

Żurawica/Odprawa celna. W Żurawicy uruchomiony zostanie nowy punkt odprawy celnej towarów z Ukrainy wprowadzanych na obszar celny Unii Europejskiej.

Tak wynika projektu rozporządzenia opublikowanego w piątek na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Chodzi o projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie tras przewozu towarów wprowadzanych na obszar celny Unii Europejskiej i wyprowadzenia towarów poza ten obszar oraz sposobu poruszania się i przemieszczania towarów po tych trasach, który w piątek ukazał się na stronach RCL.

W Ocenie Skutków Regulacji zwrócono uwagę na zwiększoną ilość odpraw towarów przewożonych koleją z i do Ukrainy i „praktycznie wyczerpaną przepustowość stacji Medyka”. Z tego względu – jak wskazano – „zachodzi konieczność wyznaczenia trasy przewozu do miejsca wyznaczonego w miejscowości Żurawica”.

Zgodnie z OSR projektowana zmiana polegająca na dodaniu nowej kolejowej trasy przewozu towarów wprowadzanych na obszar celny UE, prowadzącej z Medyki do miejsca wyznaczonego w miejscowości Żurawica (woj. podkarpackie), „przyspieszy odprawę towarów z Ukrainy oraz zwiększy przepustowość granicznego przejścia kolejowego w Medyce”.

Rozporządzenie ma wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top