Inwestycje

Warianty przebiegu linii kolejowej Łętownia-Rzeszów do CPK budzą kontrowersje

łętownia rzeszów copk wariant przebieg sokołów nowa sarzyna trzebownisko

Podkarpackie samorządy niezadowolone z proponowanych przez CPK wariantów przebiegu linii kolejowej nr 58 Łętownia-Rzeszów na ich terenie.

Przygotowują wspólną propozycję, która nie przewiduje wyburzeń i jest tańsza w realizacji. Wszystkie warianty przebiegu będą omawiane podczas zbliżających się konsultacji społecznych.

Władze Sokołowa Małopolskiego chciałyby, żeby linia kolejowa biegła zachodnią częścią gminy. To głównie tereny leśne i niezabudowane, co pozwoliłoby uniknąć wyburzeń, czego domagają się mieszkańcy.

Burmistrz Andrzej Ożóg podkreśla, że warianty przygotowane przez przedstawicieli Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) są nierzadko oderwane od rzeczywistości.

Proponowano w nich np., by tory przechodziły przez środek cmentarza, oczyszczalni ścieków lub ujęcia wody. Krytykują je też inne samorządy. Sokołów Małopolski, Nowa Sarzyna i Trzebownisko przygotowały wspólny wariant trasy.

Linia kolejowa Łętownia-Rzeszów będzie częścią magistrali, która połączy Podkarpacie z Centralnym Portem Komunikacyjnym.

Ma być gotowa pod koniec 2027 roku.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top