Inwestycje

Ważna droga w Leżajsku będzie przebudowana. Niebawem przetarg

leżajsk dw 877

Leżajsk. Planowana jest przebudowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej 877 na odcinku ulic Przytorze, Hutnicza i Browarna.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ma zamiar ogłosić przetarg na realizację tej inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj” na przełomie marca i kwietnia.

Inwestycja staje się możliwa dzięki porozumieniu zawartemu we wrześniu 2019 roku pomiędzy województwem podkarpackim, Miastem Leżajsk, gminą Leżajsk oraz PZDW.

Zgodnie z tym porozumieniem, województwo oddało na rzecz Leżajska 3,5 km DW 877, obejmując ulice: Rzeszowską, Mickiewicza, Słowackiego, Sanową i Siedlanki, oraz 0,4 km na rzecz Gminy Leżajsk. W zamian samorząd województwa przejął ulice Przytorze, Hutniczą i Browarną o łącznej długości ponad 2 km.

W ramach umowy miasto i gmina zobowiązały się do utrzymania obowiązującej organizacji ruchu w zakresie dopuszczalnego tonażu do czasu zakończenia przebudowy ulic przejętych przez samorząd województwa. Dodatkowo, w ramach porozumienia, ul. Tomasza Michałka, która obecnie jest drogą wojewódzką, stanie się drogą gminną.

W 2023 roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich opracował program funkcjonalno-użytkowy, który zawierał wstępne rozwiązania projektowe, m.in. planowane są cztery skrzyżowania, w tym jedno typu rondo, oraz budowa dróg dla pieszych i ścieżek rowerowych.

Szacowany koszt tej inwestycji to około 22 mln złotych.

PZDW dysponuje środkami na tę inwestycję i w bieżącym roku planuje etap projektowania, aby rozpocząć realizację inwestycji w przyszłym roku.

Zgodnie z planem, inwestycja ma zostać zakończona w 2026 roku.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top