News

Wirtualna strzelnica w Stalowej Woli

wirtualna strzelnica stalowa wola zespół szkół nr 1
Fot. R. Pytka

Wirtualna strzelnica w Stalowej Woli to najnowsze wyposażenie, które pojawiło się w Zespole Szkół nr 1.

Zakupiono je za prawie 150 tysięcy złotych, ale większość środków – prawie 120 tysięcy pochodziła z Ministerstwa Obrony Narodowej.

W ramach projektu zaadaptowano w szkole pomieszczenie na potrzeby strzelnicy oraz wyposażono je w specjalny system szkolno-treningowy. Składa się na niego: moduł projekcji z klawiaturą i tabletem, drukarka, specjalistyczne oprogramowanie, a także broń treningowa – 4 repliki karabinu i 4 repliki pistoletu.

wirtualna strzelnica stalowa wola zespół szkół nr 1

fot. R. Pytka

Jak poinformowała dyrektor szkoły Agata Krzek, strzelnica była niezbędna, by młodzież podnosiła swe umiejętności praktyczne.

Natomiast uczniowie nie ukrywają radości z możliwości korzystania z nowego sprzętu, ciesząc się, że dzięki temu będą mogli podnosić swe umiejętności, by uzyskiwać niezbędne certyfikaty.

Ze strzelnicy będą mogli korzystać też uczniowie innych szkół, które prowadzą działalność dydaktyczną w dziedzinie obronności, a także organizacje pozarządowe prowadzące działalność na rzecz obronności państwa.

Dyrekcja placówki zapowiada w przyszłości utworzenie kółka strzeleckiego, ale już teraz uczniowie mogą brać udział w wirtualnych zawodach strzeleckich.

Zespół Szkół nr 1 w Stalowej Woli to jedna z niewielu szkół w województwie podkarpackim, prowadzących odziały przygotowania wojskowego pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Obecnie w szkole prowadzonych jest 5 klas o innowacji policyjnej oraz 4 klasy o innowacji wojskowej. Uczęszcza do nich 250 uczniów.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top