News

Wizyta w Jasionce prezydenta USA Joe Bidena: zawieszone kursy autobusów i zamknięte drogi

joe biden rzeszów jasionka
fot. archiwum

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zawiesza dziś kursy autobusów linii 51 i 53, które obsługują lotnisko w Jasionce.

Ma to związek z zamknięciem w godzinach od 13:30 do 17:35 drogi wojewódzkiej nr 869 na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką 878 do skrzyżowania z drogą krajową nr 9.

Ponadto, do godziny 10:00 zamknięty pozostanie odcinek drogi lotniskowej 869. Oznacza to także duże utrudnienia dla kierowców.

Jest to związane z dzisiejszą wizytą w Jasionce prezydenta USA Joe Bidena.

Szczegółowe informacja na temat odwołanych kursów autobusów linii 51 i 53 oraz zmian w komunikacji w rejonie lotniska można znaleźć na stronie internetowej ztm.rzeszow.pl. (PR Rzeszów)

Prezydent USA Joe Biden przybędzie w piątek do Polski z dwudniową wizytą, podczas której będzie rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą. W sobotę Biden ma wygłosić przemówienie na dziedzińcu Zamku Królewskiego.

Prezydent USA rozpocznie w piątek dwudniową wizytę w Polsce

W sobotę w Pałacu Prezydenckim w Warszawie prezydent Andrzej Duda spotka się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem. Następnie Biden ma wygłosić przemówienie na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Niewykluczone są także dodatkowe punkty wizyty m.in. spotkanie z wolontariuszami i organizacjami pozarządowymi w piątek.

Mówiąc o wizycie prezydenta Bidena w Polsce, prezydent Duda zwracał uwagę, że oznacza ona „merytoryczne, a zarazem symboliczne dopięcie całego szeregu amerykańskich wizyt, które miały ostatnio miejsce w naszym kraju”. Przypomniał, że w Polsce byli także ostatnio wiceprezydent USA Kamala Harris, sekretarz obrony USA Lloyd Austin oraz szef amerykańskiej dyplomacji Antony Blinken.

Podkreślił, że wśród tematów poruszanych podczas wizyty Bidena będzie kwestia bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO i Polski. „Prezydent Biden chce na własne oczy zobaczyć ten stan zarówno jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO, obecności amerykańskiej w Polsce, jak również tego kryzysu uchodźczego, wobec którego Polska w tej chwili stanęła” – powiedział prezydent Duda. Podkreślił że już ponad dwa miliony uchodźców przybyło do Polski.

Polska będzie drugim przystankiem podczas europejskiej wizyty Bidena. W środę prezydent USA przyleciał do Brukseli, gdzie w czwartek uczestniczył nadzwyczajnym szczycie NATO, szczycie przywódców G7 oraz szczycie Rady Europejskiej. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top