Turystyka

Wizz Air od września wznawia sześć tras z Polski

wizzair loty gdzie połączenia jakie miasta

Węgierski Wizz Air od września ponownie zacznie latać na trasach z Gdańska do Haugesund i Odessy, z Krakowa do Kutaisi, z Katowic do Liverpoolu, z Warszawy do Budapesztu, a także z Wrocławia do Birmingham – podał w czwartek przewoźnik. Wszystkie loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu – dodano.

„Wizz Air (…) ogłasza wznowienie lotów z 5 lotnisk w Polsce. Już od września linia ponownie zaoferuje loty na trasach z Gdańska do Haugesund i Odessy, z Krakowa do Kutaisi, z Katowic do Liverpoolu, z Warszawy do Budapesztu, a także z Wrocławia do Birmingham” – przekazał przewoźnik w informacji prasowej.

Jak dodano, wszystkie loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu.

Linia przypomniała, że ponadto, Wizz Air oferuje ponad 200 tras z 10 lotnisk w Polsce do m.in. Londynu, Paryża, Mediolanu czy Madrytu, a także na Fuerteventurę, do Larnaki, Tel Awiwu oraz na Maltę.

Przewoźnik podkreślił, że wdrożył dodatkowe procedury w zakresie higieny ułatwiające utrzymywanie dystansu fizycznego podczas wchodzenia na pokład oraz zwiększające czystość w samolocie.

Wizz Air zachęca, aby pasażerowie m.in. odprawiali się drogą elektroniczną, aby zminimalizować zbędny kontakt fizyczny na lotnisku. Jak dodano, w celu prób powstrzymania rozprzestrzeniania się możliwych infekcji, załoga oraz pasażerowie są zobowiązani nosić maski podczas całego lotu.

Wizz Air ma pięć baz w Polsce: Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk i Wrocław. Przewoźnik dysponuje w sumie 142 samolotami typu Airbus A320 i A321. Linia jest notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top