News

Władysław Ortyl spotkał się w Warszawie z Markiem Brzezinskim

mark brzezinski władysław ortyl
fot. US Embassy Warsaw | Twitter

Marszałek Władysław Ortyl spotkał się w Warszawie z Markiem Brzezinskim, Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Stanów Zjednoczonych Ameryki w RP.

Politycy rozmawiali o sprawach dotyczących kwestii kluczowych dla Podkarpacia i jego mieszkańców w kontekście kryzysu wywołanego wojną w Ukrainie, fali uciekających przed działaniami wojennymi sąsiadów oraz pomocy udzielanej przez Stany Zjednoczone.

Postawa mieszkańców Podkarpacia oraz wsparcie, jakie okazują amerykańskiemu personelowi wojskowemu i dyplomatycznemu są godne podziwu. Polsko-amerykańskie partnerstwo jest dziś silniejsze niż kiedykolwiek  – napisał ambasador Mark Brzezinski na Twitterze po spotkaniu z marszałkiem Władysławem Ortylem.

Pod koniec marca prezydent USA Joe Biden przebywał z wizytą na Podkarpaciu. W kwietniu tego roku Województwo Podkarpackie promowało się w Stanach Zjednoczonych podczas misji gospodarczej przedsiębiorców z regionu w Trenton w New Jersey.

W maju delegacja Samorządu Województwa Podkarpackiego wzięła udział w obchodach Dnia Konstytucji 3 Maja w Chicago. Także w maju marszałek Władysław Ortyl spotkał się z dowódcą 82. Dywizji Powietrznodesantowej generałem dywizji Christopherem LaNeve. To właśnie pododdziały 82. Dywizji Powietrznodesantowej zostały przerzucone do Polski.

źródło: podkarpackie.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top