Biznes

Właściciele domen kantor.pl i marketcfd.com na liście ostrzeżeń publicznych KNF

knf lista ostrzeżeń kantor.pl marketcfd.com

Właściciel domeny kantor.pl firma E-BUSINESS PARTNER oraz firma operująca na platformie brokerskiej https://www.marketcfd.com/ – zostały w piątek wpisane na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Komisja wyjaśniła, że w sprawie podmiotu https://www.marketcfd.com/ zostało złożone zawiadomienie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa dot. prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia. Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot, a postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

KNF dodała, że drugą firmą wpisaną na listę jest E-BUSINESS PARTNER sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – właściciel domeny kantor.pl.

W tym przypadku – jak wyjaśniono – Urząd KNF skierował zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ursynów w Warszawie z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych. Chodzi o nieuprawnioną działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF znajduje się pod adresem: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne. (PAP)

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top