Poradnik

Właściwe oznakowanie magazynu jako niezbędny element sukcesu w logistyce wewnętrznej

oznakowanie magazynów

Sprawnie działający dział logistyki wewnętrznej to podstawa powodzenia w dzisiejszym biznesie. Ostatnie lata, przede wszystkim zaś miesiące pokazują, że kto sprzedaje w Internecie ten może liczyć na dużą dynamikę wzrostu, kogo w Internecie zabraknie nie może być jej pewien. To właśnie rewolucja w handlu, która dokonała się za sprawą internetowych gigantów spowodowała, że magazyny i centra logistyczne stały się kluczowym elementem do wykształcenia przewagi konkurencyjnej. W tym mini przewodniku podpowiemy jak oznakowanie magazynu może wpłynąć na przyspieszenie pracy i wzrost jego efektywności.

Po co znakować magazyny?

Magazyn to miejsce, w którym spotykają się tradycyjni Pracownicy (często będący Osobami pracującymi na zasadzie krótkoterminowej współpracy), urządzenia automatyki logistycznej oraz system informatyczny, który zarządza tą skomplikowaną materią. (najczęściej jest to system zarządzania magazynem klasy WMS). W takim gąszczu zależności właściwe znakowanie bywa bardzo pomocną wskazówką. Generalnie znaki mają kilka podstawowych funkcji:

– funkcje informacyjne- oznakowanie tego typu to wszelkiego typu znaki informacyjne i ostrzegające, z których korzystają Pracownicy magazynu. Do znaków informacyjnych należą również drogowskazy, czy mapy sytuacyjne, które umożliwiają łatwiejszą komunikację w obiekcie magazynowym

– funkcje lokalizacyjne- to znaki, które umożliwiają szybką identyfikację regałów, miejsc odkładczych, miejsc paletowych itp.. Elementem tego typu znaków jest najczęściej kod kreskowy lub kod dwuwymiarowy, który daje możliwość szybkiego odczytu zawartości przez urządzania do automatycznej identyfikacji (takie jak czytniki kodów lub komputery mobilne)

Jak produkujemy oznaczenia magazynowe?

Oznaczenia magazynowe są projektowane i produkowane w naszej firmie (HKK-HIT-Kody Kreskowe). Ich tworzenie wymaga specjalistycznej wiedzy, zwłaszcza jeśli chodzi o projekty znaków służących do późniejszego skanowania (szczególnie etykiety do oznaczania miejsc regałowych, czy etykiety posadzkowe do oznaczania miejsc paletowych). Nasz firma produkuje znaki magazynowe w technologii druku UV inkjet, gel uv oraz fleksograficznej. Samo dostosowanie kształtu znaków do wymagań Użytkownika nie wymaga specjalnych inwestycji ze względu na zastosowania cyfrowych maszyn do obróbki i wycinania. Nasi Konsultanci zajmują się tematyką znakowania magazynów już od ponad 15 lat. W tym czasie oznakowaliśmy miliony metrów kwadratowych powierzchni magazynowej nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

Oznakowanie magazynów jako element kompleksowego systemu zarządzania magazynem.

Oznakowanie przestrzeni magazynowej to niezwykle ważna część profesjonalnej organizacji magazynu i logistyki wewnętrznej. Pełne korzyści z przeprowadzanie właściwego oznakowania osiągalne są w momencie zastosowania systemów WMS (system zarządzania magazynem) oraz technologii kodów kreskowych, automatyzującej identyfikację produktów w magazynie.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top