Turystyka

Włochy i Grecja luzują obostrzenia sanitarne

włochy grecja obostrzenia jakie są

Włochy i Grecja luzują obostrzenia sanitarne przed początkiem sezonu turystycznego.

Świadczy to o tym, że życie coraz bardziej wraca do normy – poinformowała w poniedziałek agencja Associated Press.

Od niedzieli osoby odwiedzające Włochy nie muszą już wypełniać formularza unijnej Karty Lokalizacji Podróżującego (Passenger Locator Form – PAP). Oprócz tego rząd w Rzymie zniósł obowiązek okazywania paszportu covidowego przy wejściu do takich miejsc, jak restauracje, kina czy siłownie. Przepustka zdrowotna nadal będzie wymagana przy wstępie do szpitali i domów opieki.

Włochy zniosły niektóre nakazy noszenia masek w pomieszczeniach, „w tym w supermarketach, miejscach pracy i sklepach”. „Maski nadal są wymagane w środkach transportu publicznego, w kinach oraz we wszystkich placówkach służby zdrowia i domach opieki” – podkreśliła agencja.

Również Grecja ograniczyła obostrzenia sanitarne. Przypomniano, że turystyka odpowiada za 20 proc. PKB Grecji.

„Grecki urząd lotnictwa cywilnego ogłosił, że znosi wszystkie przepisy COVID-19 dotyczące lotów międzynarodowych i krajowych, z wyjątkiem obowiązku noszenia masek na twarz podczas lotu i na lotniskach. Wcześniej podróżujący samolotem musieli przedstawić dowód szczepienia, negatywnego wyniku testu lub niedawnego wyleczenia z choroby” – podała agencja.

Od 1 maja do 31 sierpnia zniesiono w Grecji obowiązek okazywania świadectwa szczepień przeciw Covid-19. „w sierpniu zostanie ustalone, czy należy je przywrócić” – wskazał AP.

„Zawieszono również ograniczenia dotyczące liczby klientów w pomieszczeniach zamkniętych. Maseczki są jednak w Grecji nadal wymagane w pomieszczeniach i w pojazdach, a eksperci zalecają ich używanie na zewnątrz w zatłoczonych miejscach, takich jak koncerty” – wymienia agencja.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top