Poradnik

Wybór odpowiedniej działki

Wybór odpowiedniej działki 1

Dom to najpiękniejszy prezent, jaki możemy podarować naszym dzieciom. Solidny, duży, położony w dogodnym miejscu dom stanowić będzie opokę dla następnych pokoleń. Nawet nasze wnuki i prawnuki swoje pierwsze kroki będą mogą stawiać w ścianach, których budowy doglądaliśmy dekady temu. Czy to nie wspaniałe uczucie? By jednak tak się stało, musimy najpierw znaleźć odpowiednią działkę. Oto garść porad, by dokonany przez nas wybór był najlepszą decyzją naszego życia. I życia naszych bliskich!

Położenie.

Dobrze ulokowana działka powinna znajdować się w miejscu, do którego będziemy mieć dogodny dojazd. Warto zwrócić uwagę, czy nie znajduje się ona zbyt daleko od głównej drogi. Często przytrafić się nam może konieczność skorzystania z komunikacja zbiorowej. Szybki czas dojścia na przystanek uratuje nam wtedy skórę, w przypadku napiętego grafiku dnia. Także wysokość pełni jedną z czołowych ról w doborze odpowiedniej działki do naszego domu. Pamiętajmy bowiem, że zima w Polsce rządzi się swoimi prawami. Ciepłe zimowe miesiące poprzedzielane są tygodniami charakteryzującymi się iście arktyczną aurą. W takich chwilach stromy podjazd będzie naszym największym wrogiem! Może się nawet okazać, że będziemy zmuszeni do zakupu auta z napędem na cztery koła wyłącznie po to, aby wspiąć się na kilkumetrowy podjazd, przez kilka najgorszych dni w ciągu roku. Widzimy na tym przykładzie, jakie długofalowe konsekwencje niesie nieprzemyślany wybór lokalizacji naszej działki. Przemyślmy go na spokojnie, słuchajmy rad okolicznych mieszkańców, a wszystko będzie dobrze.

Rozmiar.

Działka nie powinna być zbyt wąska, gdyż oprócz oczywistych konsekwencji – konieczność budowy wąskiego domu – może się okazać, iż nasze okna będą niemal dotykać okien sąsiadów. O ile jest to przydatna opcja w przypadku okazjonalnego pożyczania sobie cukru przez okna, o tyle na dłuższą metę może okazać się to uciążliwe. Duża działka to także duże możliwości w przyszłości. Kto wie, może kiedyś nasi potomkowie zdecydują się na postawienie kolejnego domu? W takim przypadku, odpowiednia ilość miejsca uchroniłaby ich przez kupnem kolejnej działki, z dala od przyjaciół i krewnych. Duża działka to także duży ogród, a duży ogród to dużo frajdy!

Zakup działki to także pieniądze. O te jednak nie musimy się martwić. Na zakup działki kredytu udzielą nam specjaliści w tej dziedzinie – firma Bancovo. Na stronie https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-na-zakup-dzialki/ wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj kredytu dla siebie. Następny wybór to już wybór działki!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top