Inwestycje

Wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu na rozbudowę dk28 na odcinku Przemyśl-Medyka

Wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu na rozbudowę dk28 na odcinku Przemyśl-Medyka 1

Oferta konsorcjum firm PBI Infrastruktura, PBI WMB i Inżynieria Rzeszów została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na rozbudowę drogi krajowej nr 28 na odcinku Przemyśl-Medyka. Konsorcjum zaproponowało cenę ponad 93,6 mln zł.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, jeśli do końca stycznia br. od dokonanego wyboru oferty nie wpłynie odwołanie, możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcą.

„Zgodnie ze złożoną ofertą wykonawca zobowiązał się zrealizować inwestycję w 19 miesięcy od daty zawarcia umowy” – zaznaczyła rzeczniczka.

Rarus przypomniała, że w przetargu wpłynęło w sumie siedem ofert. Najniższą cenę zaproponowało konsorcjum firm z liderem PBI Infrastruktura S.A., ofertę tę ostatecznie wybrano jako najkorzystniejszą. Najwyższą zaś ofertę, niemal 119 mln zł, złożyło konsorcjum firm z liderem Przedsiębiorstwem Inżynieryjnym IMB Podbeskidzie Sp. z o.o.

W ramach inwestycji rozbudowany będzie 7-kilometrowy odcinek dk28, powstaną m.in. dodatkowe pasy jezdni dla pojazdów oczekujących na przekroczenie granicy z Ukrainą.

Inwestycja zakłada również wzmocnienie nawierzchni oraz rozbudowę skrzyżowań o dodatkowe pasy tzw. lewo- i prawoskręty. Powstaną również nowe zatoki autobusowe oraz miejsca do ważenie pojazdów i ich kontroli. Wybudowane będą też chodniki oraz ścieżki rowerowe.

Droga krajowa nr 28 przebiega przez województwo małopolskie i podkarpackie. Prowadzi z miejscowości Zator do przejścia granicznego z Ukrainą w Medyce.

(PAP)

autor: Wojciech Huk

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top