Poradnik

Wycieczka firmowa z East Travel – dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego organizatora turystyki?

wyjazd firmowy wycieczka east travel

Najważniejszym zasobem firmy są pracownicy. To oni w dużej mierze stoją za sukcesem każdej działalności. Coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie z tego sprawę i stawia na inwestycje w zespół. Pod tym pojęciem kryją się jednak nie tylko szkolenia i kursy, ale także firmowa integracja. Dobrze zgrany zespół lepiej i efektywniej pracuje, łatwiej rozwiązuje konflikty i jest w stanie szybciej osiągać stawiane przed nim cele biznesowe.

Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod budowania sprawnie działającego zespołu jest wycieczka integracyjna. Jak ją zorganizować? Najlepiej zaplanować wyjazd integracyjny przy współpracy z wyspecjalizowanym biurem podróży.

Wycieczka firmowa – z biurem podróży czy na własną rękę?

Wyjazd firmowy to niezwykle atrakcyjna formuła integracji pracowników. Może on mieć cel typowo rozrywkowy lub też łączyć zabawę ze szkoleniem czy wewnętrznym assesment center. Aby jednak przyniósł oczekiwane efekty, musi być dobrze zorganizowany. Jego planowanie tymczasem nie jest najłatwiejszym zadaniem. Wymaga zadbania nie tylko o zarezerwowanie transportu i noclegów, ale także wykupienie ubezpieczenia dla uczestników, przygotowania atrakcji oraz zajęć team buldingowych nakierowanych na wcześniej ustalony cel.

Oprócz tego nad realizacją wycieczki firmowej powinien czuwać ktoś na miejscu. To on będzie pilnował realizacji programu, czuwał nad czasem i rozwiązywał wszystkie problemy organizacyjne. Zadań jest więc co niemiara. Aby sobie z nimi poradzić, należy znać specyfikę wyjazdów integracyjnych, mieć dobre kontakty z podwykonawcami (i ich znać), orientować się w zagadnieniach prawnych. Często wewnętrznym działom HR brakuje takich kompetencji, dlatego decydują się na pomoc biura podróży w zakresie organizacji firmowej integracji. W jej ramach mogą liczyć na kompleksową usługę.

Jak East Travel pomoże w organizacji wyjazdu integracyjnego?

Pomoc East Travel w zakresie organizacji wyjazdu integracyjnego zaczyna się już na etapie wyboru miejsca integracji. W ofercie biura znajdują się zarówno ośrodki w Polsce-w górach, nad morzem, na Mazurach czy Suwalszczyźnie, jak i te zagraniczne. Klienci East Travel jako kierunek zagranicznej wycieczki integracyjnej często wybierają Ukrainę, głównie cieszący się dużym zainteresowaniem Lwów, ale i bardziej egzotyczną Odessę, Kijów, Zakarpacie czy Podole. Ciekawe atrakcje East Travel może również zaproponować na Węgrzech, we Włoszech, w Izraelu, Turcji czy Gruzji. Wybór kierunku zawsze uzależniony jest od budżetu firmy, celu wyjazdu, preferencji przedsiębiorstwa, ilości czasu, jaki jest przeznaczony na integracje.

Wybór miejsca wycieczki jest tylko jedną z wielu kwestii organizacyjnych leżących po stronie East Travel. Kolejne to znalezienie i rezerwacja noclegów (zgodnie ze specyfikacją i budżetem firmy), wykupienie ubezpieczenia, zapewnienie transportu, organizacja atrakcji, animacji i gier zespołowych, zaplanowanie przejazdu i scenariusza wycieczki firmowej. East Travel odpowiada też za delegowanie pilota oraz przewodnika, którzy przez cały wyjazd będą czuwali nad realizacją programu i służyli radą uczestnikom wyjazdu. Dla organizatora będzie on nie lada pomocą, bowiem przejmie wszystkie organizacyjne obowiązki, a także (w przypadku zagranicznych wyjazdów) będzie cennym źródłem wiedzy o lokalnej kulturze i zwyczajach.

Czy warto skorzystać z usług East Travel?

Na pierwszy rzut oka wycieczka firmowa wydaje się łatwa w organizacji. Zagłębiając się w szczegóły, szybko jednak można się przekonać, że planowanie wymaga wiele czasu i umiejętności. Powierzając to zadanie zewnętrznemu biurowi podróży odciąży się pracowników działu HR, a także zyskuje się pewność, że nie popełni się żadnych błędów organizacyjnych. Wyeliminowanie tego ryzyka pozwoli oszczędzić czas i pieniądze firmy. Plusem korzystania z biur podróży jest również fakt, że od lat współpracują one z hotelami, firmami transportowymi, towarzystwami ubezpieczeniowymi, podwykonawcami mają więc większe możliwości negocjacyjne, przez co koszt całości często jest niższy niż przy organizacji wycieczki firmowej na własną rękę.

Sprawdź ofertę East Travel pod adresem: https://www.easttravel.pl/

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top