Praca

Wypadki przy pracy na Podkarpaciu

praca wypadek przy pracy śmiertelny

W 2021 roku na Podkarpaciu, zwiększyła się liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy, w porównaniu z rokiem poprzednim.

Województwo podkarpackie nadal jednak należy do regionów, w których jest najmniej wypadków w przeliczeniu na 1 tys. pracujących.

Wypadki przy pracy na Podkarpaciu

W 2021 roku w województwie podkarpackim według wstępnych danych liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy wyniosła 2,8 tys., w tym 1,1 tys. kobiet. Wypadków śmiertelnych było 11, a z ciężkim uszkodzeniem ciała – 14.

Liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy w przeliczeniu na 1 tys. pracujących (wskaźnik wypadkowości) wyniosła 4,62. Był to jeden z najniższych wskaźników wśród województw (3. miejsce). Najniższy wskaźnik odnotowano w województwie mazowieckim – 3,67, a najwyższy w województwie podlaskim – 6,53.

Łączna liczba dni niezdolności do pracy pracowników, którzy ulegli wypadkom wyniosła 115,4 tys. Przeciętnie na jednego poszkodowanego przypadało 40,7 dni chorobowych.

W 2021 roku, w porównaniu z 2020 rokiem, liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy wzrosła o 342 przypadki. Wypadków śmiertelnych było o 3 więcej, natomiast liczba wypadków ciężkich nie zmieniła się.

źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top