Turystyka

Wyspa Energetyk na Jeziorze Solińskim: nowe domki i pole campingowe

wyspa energetyk solina domki camping

Zakończyła się najważniejsza część modernizacji infrastruktury turystycznej na Wyspie Energetyk na Jeziorze Solińskim w Bieszczadach.

Znalazły się na niej m.in. nowe domki, plac zabaw oraz pole campingowe.

Wyspa Energetyk na Jeziorze Solińskim

Na Jeziorze Solińskim znajdują się trzy wyspy. Największa z nich – o powierzchni ok. 34 ha – to Wyspa Duża, zwana powszechnie Wyspą Energetyk. Należy ona do PGE Energia Odnawialna. Można się na nią dostać promem z Polańczyka. Ponad 70 proc. powierzchni wyspy zajmuje las. W pozostałej części znajdują się łąki oraz piaszczysto-skaliste plaże.

Jak poinformował rzecznik spółki Maciej Gelberg, na wyspie znajdują się domki letniskowe, pole campingowe, boisko do siatkówki, restauracja, dwie przystanie żeglarskie i plaża.

„W ostatnim czasie przeprowadzono modernizacje całego zaplecza turystycznego. Wyremontowano dużą część domków letniskowych, odnowiono i rozbudowano alejki spacerowe oraz drogę dojazdową, a także wyznaczono nową ścieżkę turystyczną dookoła wyspy. Jeszcze w tym roku uruchomiona zostanie też nowa keja z wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz pływającym punktem widokowym i niewielkim molo” – przekazał Gelberg.

Według spółki jedną z najważniejszych inwestycji było uruchomienie nowoczesnego pola campingowego na 36 stanowisk z indywidualnym podłączeniem do bieżącej wody, kanalizacji i energii elektrycznej. Kolejną nowością ma być oddanie do użytku pięciu nowych, całorocznych domków o podwyższonym standardzie z widokiem na Jezioro Solińskie. Natomiast w planach jest uruchomienie w przyszłym roku następnych trzech domków, a camping ma być uzupełniony o dodatkowe zaplecze z kuchnią, sanitariatem, suszarnią i pralnią.

Jak zaznaczył Gelberg, tradycyjnie jednym z najważniejszych wydarzeń na Wyspie Energetyk będzie Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna. „W tym roku dochód z imprezy – która odbędzie się 27 sierpnia – zostanie w całości przekazany Bieszczadzkiemu Stowarzyszeniu Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Promyk Nadziei” – poinformował.

Należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest największym producentem zielonej energii Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, cztery elektrownie szczytowo-pompowe oraz pięć farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2331,25 MW.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top