Biznes

Wystartowała druga edycja Carpathian Startup Fest 2022

carpathian startup fest 2022 csf
fot. Michał Hubala

Rzeszów. W Rzeszowie wystartowała druga edycja Carpathian Startup Fest 2022 czyli festiwalu innowacyjnych pomysłów na biznes.

Podczas Demo Day startupy zaprezentują się inwestorom i powalczą o ich zainteresowanie oraz nagrody finansowe.

Carpathian Startup Fest to także dwa dni debat, prelekcji, konferencji, spotkań oraz biznesowych rozmów o gospodarce i szeroko rozumianych innowacjach.

Carpathian Startup Fest to pomysł, który zrodził się w Rzeszowskiej Agencja Rozwoju Regionalnego (RARR), która wraz z partnerami – wśród których jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego – postanowiła stworzyć miejsce prezentacji dla osób, które mają pomysł na innowacyjny biznes i szukają wsparcia inwestorów oraz instytucji otoczenia biznesu.

Obecny na wydarzeniu marszałek Władysław Ortyl podkreślał, że jest to niezwykle cenna i potrzebna inicjatywa, która przełoży się na rozwój nie tylko Podkarpacia. Marszałek mówił również o tym, że choć światowa i krajowa gospodarka znajdują się w nienajlepszej kondycji, to i tak potrzebujemy działań w sferze innowacji.

Tegoroczna edycja wydarzenia to dwa dni merytorycznych wystąpień, prelekcji i paneli dyskusyjnych na tematy z zakresu wsparcia startupów, przedsiębiorczości, lotnictwa, motoryzacji, budowania ekosystemów innowacji, bankowości przyszłości, aspektów prawnych, energetyki, wodoru, cyberbezpieczeństwa, turystyki, elektromobilności i wielu, wielu innych. Łącznie na scenach CSF22 wystąpi ponad 120 prelegentów i panelistów.

carpathian startup fest 2022 csf

fot. Michał Hubala

Głównym wydarzeniem jest Demo Day czyli podczas którego pomysłodawcy, startupy w fazie inkubacji, startupy posiadające MVP (Minimum Viable Product), startupy posiadające produkt/usługę i startupy/scaleupy prowadzące sprzedaż, prezentują się przed potencjalnymi inwestorami indywidualnymi oraz funduszami inwestycyjnymi.

Podczas wydarzenia 24 projekty wyłonione spośród 226 z całej Polski powalczą o nagrody pieniężne, o łącznej puli ponad 100 tys. zł w 4 kategoriach:

– Kategoria I – „NAJLEPSZY POMYSŁ BIZNESOWY”,

– Kategoria II – „NAJLEPSZY START-UP”,

– Kategoria III – „NAJLEPSZY SCALE-UP”,

– Kategoria IV – „INTELLIGENTNE SPECJALIZACJE” – w ramach każdej z czterech inteligentnych specjalizacji zostanie przyznana jedna nagroda finansowa.

Organizatorami wydarzenia są: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis. Partnerem Strategicznym jest Województwo Podkarpackie, a patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

źródło: Samorząd Podkarpacia

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top