Turystyka

Wznowiono połączenie kolejowe Sanok – Ustrzyki Dolne. Podajemy rozkład jazdy

pociąg sanok ustrzyki dolne medzilaborce rozkład

Po 12 latach przerwy wznowiono połączenie kolejowe Sanok – Ustrzyki Dolne.

W pierwszym, inauguracyjnym kursie pociągu wzięli udział: poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, wicemarszałek Piotr Pilch, starosta bieszczadzki Marek Andruch, starosta sanocki Stanisław Chęć oraz wielu innych samorządowców i lokalnych mieszkańców.

Wicemarszałek Piotr Pilch deklarację przywrócenia połączeń kolei w tym regionie złożył już podczas obchodów 150 – lecia kolei w Bieszczadach.

W efekcie zarząd województwa 4 maja br., podjął decyzję o uruchomieniu w ramach obowiązującego rozkładu jazdy pociągów dodatkowych dwóch par połączeń kursujących w weekendy wakacyjne w relacji Sanok – Ustrzyki Dolne – Sanok.

Kursy mają się odbywać w od 25 czerwca do 28 sierpnia br. i zapewnić w Sanoku skomunikowanie z wakacyjnymi pociągami transgranicznymi do i z Medzilaborec na Słowacji.

Rozkład jazdy pociągów:

Sanok 06:18 – Ustrzyki Dolne 07:22

Ustrzyki Dolne 07:32 – Sanok 08:36 – skomunikowanie w Sanoku z poc. 30995 do Medzilaborec. (Odjazd pociągu do Medzilaborec o godz. 08:41)

Sanok 19:32 – Ustrzyki Dolne 20:35 – skomunikowanie w Sanoku z poc. 30992 z Medzilaborec. (Przyjazd poc. z Medzilaborec do Sanoka o godz.19:26),

Ustrzyki Dolne 20:43 – Sanok 21:47.

źródło: podkarpackie.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top