News

Wzrosła liczba żłobków w województwie podkarpackim

złonek podkarpackie liczba

W 2021 roku wzrosła liczba żłobków w województwie podkarpackim w porównaniu z poprzednim rokiem. Więcej było także dzieci objętych opieką w żłobkach.

Pod względem liczby dzieci korzystających ze żłobków, w przeliczeniu na 1 tys. dzieci do 3 lat, Podkarpacie zajmowało miejsce w środku stawki wśród województw.

W 2021 roku na Podkarpaciu funkcjonowało 209 żłobków i 25 klubów dziecięcych. Dysponowały one łącznie 9,3 tys. miejscami. W ciągu roku opieką w żłobkach i klubach dziecięcych było objętych 13,0 tys. dzieci.

Na 1 tys. dzieci do 3 lat w województwie podkarpackim ze żłobków i klubów dziecięcych korzystało 145 dzieci. Plasowało to Podkarpacie na 8. miejscu wśród województw.

Najwięcej dzieci korzystających ze żłobków i klubów dziecięcych w przeliczeniu na 1 tys. było w województwie dolnośląskim – 230 dzieci, a najmniej w województwie warmińsko-mazurskim – 107 dzieci.

Liczba żłobków w 2021 roku w porównaniu z 2020 rokiem wzrosła o 18 placówek. Liczba klubów dziecięcych pozostała na niezmienionym poziomie.

Ogólna liczba miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych w 2021 roku zwiększyła się o 733 w porównaniu z poprzednim rokiem. Liczba dzieci korzystających ze żłobków i klubów dziecięcych w ciągu 2021 roku była wyższa o 1,4 tys. niż rok wcześniej.

źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top