News

XVII Podkarpackie Święto Miodu w Rzeszowie (2022)

rzeszów święto miodu 2022
fot: Filip Kłęk

Rzeszów. Kilkunastu podkarpackich pszczelarzy wystawi swoje miody, pszczele produkty podczas XVII Podkarpackiego Święta Miodu (2022), które odbędzie się w sobotę przed urzędem marszałkowskim w Rzeszowie.

Impreza została połączona z kiermaszem.

Święto miodu rozpocznie się w sali audytoryjnej urzędu marszałkowskiego od rozstrzygnięcia konkursów: „Najlepsza pasieka Podkarpacia 2022”, Producenci „Miodów pitnych” i „Nalewek miodowych”, „Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów”.

Zaś na stoiskach zorganizowanych na parkingu przy urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie, przy al. Łukasza Cieplińskiego, pszczelarze będą promować swoje wyroby: miód, produkty pszczele, które będzie można także kupić.

W trakcie święta miodu zostaną też wręczone odznaczenia związkowe najbardziej zasłużonym pszczelarzom z województwa podkarpackiego. Odbędzie się ponadto konferencja „Gospodarka pasieczna w zmieniających się warunkach klimatycznych”, którą poprowadzi wykładowca i pszczelarz Tomasz Kędziora.

Kto organizuje Podkarpackie Święto Miodu?

Organizatorami XVII Podkarpackiego Święta Miodu są: marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie Tadeusz Dylon. (PAP)

rzeszów święto miodu 2022

fot: Filip Kłęk

rzeszów święto miodu 2022

rzeszów święto miodu 2022

fot: Filip Kłęk

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top