Turystyka

Z Rzeszowa pociągiem do Sandomierza i Zamościa, a także na Słowację (Medzilaborce)

pociąg połączenie rzeszów medzilaborce słowacja sandomierz zamość

W czasie wakacji z Rzeszowa będzie można pojechać pociągiem do Sandomierza i Zamościa, a także na Słowację do miejscowości Medzilaborce.

Z Jarosławia pojedziemy pociągiem do Lublina. To letnia propozycja urzędu marszałkowskiego.

Dodatkowo na pasażerów, którzy kupią bilet na pociąg „Wojak Szwejk” na Słowację, czekają darmowe wejściówki do podkarpackich muzeów w ramach akcji „Pociąg do kultury”.

Chcemy zachęcić mieszkańców Podkarpacia do podróżowania koleją. Nie tylko na co dzień do pracy, czy szkoły, ale także podczas wakacyjnych podróży. Staramy się, aby nasza letnia oferta była atrakcyjna, by stanowiła alternatywę dla podróży samochodem, zatłoczonymi drogami.

– mówi marszałek województwa Władysław Ortyl.

Na Słowację do Medzilaborce pojedziemy transgranicznym pociągiem „Wojak Szwejk”. Pociąg będzie kursował przez całe wakacje od 2 lipca do 5 września włącznie – w piątki, soboty i niedziele. Dodatkowo po przyjeździe do miejscowości Medzilaborce pociąg wykona kurs do Sanoka, a stamtąd wróci z powrotem na Słowację. Pozostałe pociągi wakacyjne: z Rzeszowa do Sandomierza i do Zamościa oraz z Jarosławia do Lublina będą kursowały w soboty i niedziele.

pociąg połączenie rzeszów medzilaborce słowacja sandomierz zamość

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top