Inwestycje

Zakończyła się rozbudowa 13 km odcinka DK28 Siepietnica – Trzcinica

siepietnica trzcinica rozbudowa drogi remont koniec dk28
fot. GDDKiA

Zakończyły się prace związane z rozbudową 13-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 28 między Siepietnicą a Trzcinicą na Podkarpaciu. W ramach inwestycji, która kosztowała 35 mln zł wybudowano m.in. chodniki wzdłuż drogi.

Jak poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, dzięki inwestycji m.in. poprawiło się bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości, przez które przebiega remontowany odcinek.

„W ramach rozbudowy powstały bowiem chodniki i zatoki autobusowe. Sama droga zyskała nową nawierzchnie i została też wzmocniona, co również niewątpliwie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku” – dodała.

Remontowany 13-kilometrowy odcinek DK28 przebiega przez Siepietnicę, Skołyszyn, Sławęcin, Siedliska Sławęcińskie, Przysieki i Trzcinicę.

Oprócz budowy nowych chodników, zostały wyremontowane w ramach inwestycji także te istniejące, które były w złym stanie technicznym. Odcinek trasy został również odwodniony.

Rozbudowę trasy na odcinku od Siepietnicy do Trzcinicy wykonało konsorcjum firm, których liderem było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Jasła, a partnerem Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie.

Droga krajowa nr 28 przebiega przez województwo małopolskie i podkarpackie. Prowadzi z miejscowości Zator do przejścia granicznego z Ukrainą w Medyce. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top