News

Zawiadomienie do CBA w sprawie unijnych dotacji na fotowoltaikę dla spółek parafialnych

spółka parafialna cba fotowoltaika lewica
Fot. E. Koch

Lewica chce złożyć zawiadomienie do CBA, dotyczące unijnych dotacji na fotowoltaikę dla spółek parafialnych na Podkarpaciu.

Parlamentarzyści prowadzą kontrolę poselską w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim. Sprawdzają dokumentację. Rzecznik marszałka zapewnia, że dofinansowanie zostało przyznawane zgodnie z prawem.

Wszystkie podmioty biorące udział w konkursach i naborach funduszy europejskich traktowane są przez urząd tak samo – dodał Tomasz Leyko.

Tak zwanych „spółek parafialnych” powstało w naszym regionie prawie sześćdziesiąt, łącznie otrzymały ponad 40 mln zł. Niewielki procent udziałów w każdej z nich miała Sieć Parków Energii Słonecznej, której prezesem był, były już  senator Kazimierz Jaworski.

Wiceprzewodnicząca klubu Lewicy, Beata Maciejewska, poinformowała, że polityk wycofał się już z tego biznesu, a jego miejsce zajęła inna, jej zdaniem, niekompetentna osoba.

Pieniądze, zamiast trafić np. do przedsiębiorców, zostały zamrożone – dodaje posłanka.

Parlamentarzyści przed południem przeprowadzili także kontrolę w „spółce matce”, czyli Sieci Parków Energii Słonecznej w Błażowej. Ich zdaniem obecny prezes wraz z pełnomocnikiem nie chcieli odpowiadać na pytania i wezwali policję.

W przesłanym mediom oświadczeniu, prezes Dawid Krupczak poinformował, że posłowie nie przedstawili pisma ze sformułowaniem treści interwencji, i że ich zachowanie zmusiło go do wezwania funkcjonariuszy.

Dawid Krupczak o całej sprawie powiadomił marszałek sejmu Elżbietę Witek.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top