News

Zbigniew Ziobro zapowiedział wsparcie dla nowatorskich inwestycji w Rzeszowie. Spotkał się z Tadeuszem Ferencem

zbigniew ziobro rzeszów tadeusz ferenc kolej naziemna zmiana granic sąd okręgowy zamek lubomirskich
fot. mm

Minister sprawiedliwości zapowiedział wsparcie dla nowatorskich inwestycji w Rzeszowie. Zbigniew Ziobro  podczas spotkania z prezydentem Tadeuszem Ferencem rozmawiał m.in  na temat budowy nowoczesnego transportu miejskiego w stolicy Podkarpacia.

Chodzi o budowę „metra naziemnego”. Takie rozwiązanie funkcjonuje w nowoczesnych metropoliach całego świata. To ciekawe rozwiązanie wymaga zmian legislacyjnych. Jestem przekonany, że rząd może odegrać tu pozytywną rolę – powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Rzeszów minister sprawiedliwości.

Podczas wczorajszego spotkania w rzeszowskim ratuszu poruszona została też kwestia zmiany granic stolicy Podkarpacia. – Pan prezydent Tadeusz Ferenc prosił mnie o wsparcie w sprawie rozszerzenia granic Rzeszowa, rozmawialiśmy o problemach mieszkańców – dodał minister Zbigniew Ziobro.

Szef resortu sprawiedliwości powiedział też, że finalizowana jest sprawa budowy nowej siedziby Sądu Okręgowego.  Zbigniew Ziobro zapewnił, że obecna siedziba sądu – Zamek Lubomirskich zostanie przekazana miastu.

Minister liczy, że w nowej placówce kulturalnej powstanie część poświęcona tragicznym losom torturowanych tu więźniów. – Mam do tego miejsca osobisty sentyment, ponieważ mój dziadek był więziony w tym zamku w 1947 roku. Został skazany na dożywocie. W czasie okupacji był szefem kontrwywiadu AK w okręgu przemyskim, a potem szefem WiN. Był prześladowany i torturowany właśnie w tym zamku – dodał Zbigniew Ziobro.

Minister Sprawiedliwości odwiedzał wczoraj miejsca, które najbardziej ucierpiały podczas niedawnych nawałnic. Poinformował o zakupie 50 motopomp dla podkarpackich strażaków z Funduszu Sprawiedliwości.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top